VİZYON ve Mİsyonumuz

Kedi evinde bulunan kedilerimiz doğal ortama alıştığı için sahiplendirme kapsamında değerlendirilmemektedir. Diğer taraftan sahipsiz yavru kedi ve köpekler hastalıklara karşı savunmasız olduğundan, aşıları tamamlanmadan ve kısırlaşmadan kedi ve köpek evimize kabul edemiyoruz. Sahiplendirebileceğimiz yavru kedi ve köpekleri ise geçici yuvalarda misafir edip sahiplendiriyoruz. Yavrularımız bakımları yapılarak ve aşılama şartıyla sahiplendirilmektedir.

Yurdumuzda sahipsiz hayvanlar gün geçtikçe artmakta ve kesin çözümler üretilememektedir. Ülkemizde sahipsiz hayvanların yaşam haklarına saygı gösterilmemekte ve çok kötü koşullarda yaşamaya mahkum edilmektedir.

Sokak hayvanlarının bu acımasızca durumdan kurtulabilmesi için kanun yapıcılara görev düşmektedir. Önerilerimiz;

  1. En az 5 yıl* kadar yurt dışından kedi, köpek v.s. ithal edilmemesi,
  2. Ülkeye kaçak veya resmi yoldan hayvan sokulmasının engellenmesi,
  3. Kedi, köpek üreticilerinin kontrol edilmesi ve üretime 5 yıl* kadar müsaade edilmemesi,
  4. Petshoplarda hayvan satışının engellemesi,
  5. Sahipli hayvanların çiplerle kayıt altına alınması, sahipleri tarafından sokağa atılan hayvanlar tespit edilerek sahiplerinin cezalandırılması,
  6. Toplu Hayvan kısırlaştırılmasının Hayvanların Korunmasına Dair Uygulama Yönetmeliği kapsamında tüm belediyeler tarafından aksatılmadan yapılması,
  7. Hayvanları Koruma Kanunu kapsamındaki yasa eksikliklerinin giderilmesi ve yaptırım gücünün olması, ( İsmi dahil olmak üzere ‘Hayvan Hakları Kanunu olarak değiştirilmeli)
  8. Hayvan haklarının çocuklara ve büyüklere anlatımında basın, sosyal medya ve sanatçıların katkıları büyük olmuştur ancak okullarda da hayvan hakları konusunda dersler,projeler ve uygulamalar yapılmalıdır.

 

Hakkımızda
Basın
Bağış Yapın