SAHİBİM OLUR MUSUN?

SAHİBİM OLUR MUSUN?

Kedi evinde bulunan kedilerimiz doğal ortama alıştığı için sahiplendirme kapsamında değerlendirilmemektedir. Diğer taraftan sahipsiz yavru kedi ve köpekler hastalıklara karşı savunmasız olduğundan,aşıları tamamlanmadan kedi ve köpek evlerimize kabul edemiyoruz.

Yavrularımız DOĞÇEV tarafından Veteriner hekimimize bakım ve aşıları yaptırılarak, sahiplendirilmektedir.Yurdumuzda sahipsiz hayvanlar gün geçtikçe artmakta ve kesin çözümler üretilememektedir.Ülkemizde sahipsiz hayvanların yaşam haklarına saygı gösterilmemekte ve çok kötü koşullarda yaşamaya mahkum edilmektedir.

1Ülkemize hayvan ithalatının kontrolsüz oluşu(sokak hayvanlarının popülasyonun hesaplanmaması)

2 Yurtdışından kaçak olarak yurda hayvan sokulması,

3. Pet shoplarda kontrolsüz bir şekilde hayvan satışlarının yapılması,

4.Üretim çiftliklerinin denetlenmemesi

5.Sahipli hayvanların kayıt altına alınmadığından,sahipleri tarafından sokaklara terk edilmesi,

6. Hayvan haklarıyla ilgili kanunun yaptırım gücünün olmaması,

7.Doğa ve hayvan hakları konusunda eğitim eksikliği,sahipsiz hayvanların sorunlarının, gün geçtikçe büyümesine sebep olmaktadır.

SAHİPLENDİRME İŞLEMLERİ

1. Sevimli dostlarımızı sahiplenmek isteyenler, sitemizde yer alan SAHİPLENDİRMEDE ARADIĞIMIZ CEVAPLAR bölümünü inceleyebilirler.

2. Başvuru sahibi hakkında gerekli araştırma yapıldıktan sonra, Derneğimiz tarafından uygun görülürse EVCİL HAYVAN SAHİPLENDİRME SÖZLEŞMESİ doldurularak sahiplendirme yapılır.

3. Sahiplendirilen hayvanlarımızın 5199 sayılı kanun çerçevesinde merhametli, insancıl ve sorumlu bir biçimde bakılıp bakılmadığı, yeterli ölçüde ve temiz bir barınak, yemek, su ve veteriner hizmetlerinin

sağlanıp sağlanmadığı derneğimiz tarafından takip edilmektedir.

4. Bu şartların sağlanamadığı durumlarda hayvanlarımız sahiplendirilmemektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir